Tymi słowami otworzyła pierwszą konferencję agromarketingową AGROCON jej organizatorka, Magdalena Urbaniak. Co takie wydarzyło się w piątek we Wrocławiu?

– Już teraz wiem, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz konferencji marketingowych w Polsce i co roku będzie serwowało marketerom z branży ogromną dawkę wiedzy – dodała Magdalena Urbaniak, inicjatorka konferencji, na co dzień Head of Strategy w agencji MaxTractor. Bilety wyprzedały się dwa tygodnie przed konferencją więc organizatorzy musieli naprędce szukać większej sali. Co czekało na uczestników?

Agrocon od początku do końca miał jasną architekturę. Przygotowane były trzy bloki tematyczne: Koncepcja i Inspiracja, Wiedza w Praktyce oraz Przyszłość Marketingu. W ich trakcie, przez ponad sześć godzin prelegenci i prelegentki dostarczyli uczestnikom zwięzłych i po brzegi nasyconych informacjami prezentacji.  – Tak ciekawego, kolorowego i inspirującego wydarzenia w branży rolniczej jeszcze nie było – słychać było komentarze z sali już po pierwszej części.

Przez cały dzień ze sceny płynęły porady, wskazówki, nowoczesne rozwiązania dla branży rolnej. Każdy mógł wyciągnąć z nich coś dla siebie. To coś, co było nowe, ciekawe i przydatne w jego pracy. Do świata social sellingu wprowadziła nas Katarzyna Fryc z Brand24. Pokazała jak w sprytny i nisko kosztowy sposób zbierać leady. Monika Czaplicka z Wobuzz przygotowała interaktywną prezentację, dzięki której zaangażowała wszystkich uczestników w naukę budowania lejku sprzedażowego. To była bardzo cenna lekcja i nowe doświadczenie!

Dla każdej osoby, która zastanawia się, jak wykorzystać social media w biznesie niezwykle inspirujące było wystąpienie Michała Nowackiego, który pokazał, jak tworzyć wartościowy content na Tik-Tok’u. W tym obszarze wrażenie zrobił także Marcin Wąż z PFHBiPM, który na przykładzie własnej marki pokazał jak od zera zbudował pozycję eksperta i rozwija biznes dzięki obecności na Facebooku.

A propos inspiracji, z ust uczestników Agroconu nie schodziły pochwały wobec wystąpienia Moniki Leksowskiej z firmy Kramp.  – To liderka, za którą chce się podążać – mówił Tomek, pracujący w branży maszynowej. Podobnie było z prezentacją Grzegorza Bardowskiego, Piotra Kaliskiego i Pawła Talbierza, którzy genialnie wykorzystują format wideo i media społecznościowe do budowania swojej marki. Nie zabrakło także soczystych porad dotyczących SEO czy designu w reklamach w branży agro.

Wisienką na torcie Agroconu był networking, który mocno zadziałał w trakcie przerw, a także po konferencji w trakcie afterparty.

– Frekwencja, a co najważniejsze – aktywność i niesamowicie pozytywny feedback po konferencji – to dla nas dobitny sygnał, że było warto organizaować Agrocon. Opada powoli pył po pierwszej edycji, a my mocno zachęcani przez samych uczestników szykujemy się do edycji drugiej, która będzie prawdopodobnie jeszcze w tym roku – podsumowuje Magda Urbaniak. Nie pozostaje powiedzieć nic innego niż: do zobaczenia!

tekst: maxtractor.agency