Już od 5 sierpnia zapraszamy do odwiedzania wydarzeń wojewódzkich w ramach II etapu VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa regionów”. Zmagania wojewódzkie potrwają do 17 września br.

I etap konkursu do 30 lipca

30 lipca br. odbędą się ostatnie zmagania I etapu Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa regionów”. Pierwszy etap to łącznie 244 wydarzenia powiatowe. W sierpniu i wrześniu zwycięskie koła przystąpią do rywalizacji na etapie wojewódzkim konkursu. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Nasz cel – kultywowanie regionalnych tradycji

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony niniejszy konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez KGW potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

Konkurs skierowany jest do wszystkich kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń skupiającym kobiety z terenów wiejskich, których celami statutowymi są m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

źródło i tekst: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi