W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość spożywanej żywności. Za zwiększającą się wiedzą o tym, że dieta jest jednym z kluczowych czynników wpływających na nasze zdrowie, podąża rosnące zapotrzebowanie na produkty roślinne, atrakcyjne ze względu na bogactwo wartości odżywczych. Jednym z nich jest soja — cenne źródło białka, które przy okazji może przyczynić się do zwiększenia bioróżnorodności oraz poprawy żyzności gleb.

Aby uzyskać informacje na temat skutecznej uprawy soi, warto wziąć udział w bezpłatnym seminarium online pod tytułem  „Uprawa soi jako wzmocnienie dla bioróżnorodności, ratunek dla żyzności gleb i pozyskanie źródła cennego białka”. Seminarium odbędzie się 2 marca na platformie CLICKMEETING.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj: FORMULARZ REJESTRACYJNY

W czasie seminarium uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów ekspertów z różnych dziedzin związanych z uprawą soi. Wśród prelegentów znajdą się: ceniony specjalista produkcji roślinnej dr inż. Marcin Markowiczmgr inż. Agnieszka Osiecka — główny specjalista Zakładu Badania i Oceny Wartości Gospodarczej Odmian — Pracownia Badania WGO Roślin Pastewnych Oleistych i Włóknistych COBORU oraz dr inż. Krzysztof Gawęcki — wiceprezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Prelegenci zaprezentują swoją wiedzę na temat soi jako cennego źródła białka, jej wpływu na żyzność gleb oraz na poziom bioróżnorodności w gospodarstwie.

źródło i tekst: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie,
Oddział w Warszawie