Październikowe Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” w tym roku kończą sezon wystawienniczy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Partnerami tego wydarzenia byli Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Skavska Hale – Polskie Hale Namiotowe.

Pogoda była zmienna, jak jesienią, ale nie przeszkodziła zwiedzającym w wyborze roślin do ogrodu czy sadu. Bogaty asortyment przygotowany przez ok. 250 wystawców sprostał oczekiwaniom klientów. Tłumy zwiedzających opuszczały tereny wystawiennicze PODR Szepietowo z rękoma pełnymi siatek nasadzeń.

Podczas uroczystego otwarcia targów Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, przywitał licznie przybyłych gości – Szanowni Państwo cieszę się, że widzę Was w gościnnych progach ośrodka doradztwa w Szepietowie. Zapraszam do skorzystania z bogatej oferty targowej, a tym samym do promowania polskich produktów żywnościowych. Ponownie tak licznie odwiedzacie Państwo nasze targi i mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie podczas kolejnych w 2023 roku. Do zobaczenia, bowiem wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa.

Na scenie podsumowano wiele konkursów, m.in.:

  • „Doradca Roku”:

I miejsce – Wawrzyniec Wichrowski – przechodzi do etapu II krajowego

II miejsce – Mariola Sendrowska

III miejsce – Katarzyna Hojnik – Horczak

  • XIX Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” etap wojewódzki organizowany przez Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku.

I miejsce – Izabela i Marek Sakowscy z miejscowości Spiczki, gm. Orla, powiat bielski.

II miejsce – Jarosław Grabowski z miejscowości Franki Piaski, gm. Kobylin – Borzymy, powiat wysokomazowiecki.

III miejsce – Aneta i Adam Gąsowscy z miejscowości Łapy-Korczaki, gm. Łapy, powiat białostocki.

  • „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”:

I miejsce – Ewelina Bielska z Taraskowa, powiat łomżyński .

II miejsce – Andrzej Kamiński z miejscowości Stare Motule, powiat suwalski.

Wyróżnienie – Władysław Mozolewski z Siderki powiat sokólski. za dbałość o środowisko oraz  promocję rolnictwa ekologicznego.

  • „Najlepszy doradca ekologiczny”:

I miejsce – Marta Cilulko – PZDR Sokółka

II miejsce – Agnieszka Kościuczuk – PZDR Hajnówka

III miejsce – Grażyna Dobrzyń – PZDR Grajewo

W części artystycznej Targów wystąpiły zespoły: „Jarzębina” – KGW Karakule i ZPiT „Podlasie” z Szepietowa oraz chór „Łapskie Nutki” z Łap, które wprowadziły widownię w ludowy klimat, tradycyjnych podlaskich pieśni.

zdjęcia: Wioletta Cieszkowska, Katarzyna Olszewska

źródło: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie