Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Magia Sp. z o. o. zapraszają na konferencję pt. „Dobre praktyki przygotowania kiszonek z traw i lucerny”.

Żywienie bydła w większości gospodarstw jest oparte na paszach. Podstawę żywienia stanowi kiszonka, której doskonałym uzupełnieniem są kiszonki z roślin motylkowatych i mieszanek motylkowo-trawiastych. Konferencja „Dobre praktyki przygotowania kiszonek z traw i lucerny” to doskonała okazja do prezentacji najnowszych osiągnięć w uprawie, konserwacji traw i lucerny. Na spotkaniu zostaną przedstawione przykłady działania zakiszaczy o których opowie dr Frank Kuechenmeister z Technical Support Manager LALLEMAND. Podczas konferencji prof. dr hab. Marcin Gołębiewski z Katedry Hodowli Zwierząt SGGW zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w walce z zapaleniami wymion. Ta powszechna choroba w stadach krów mlecznych jest jednym z najważniejszych schorzeń  powodujących straty w przemyśle mleczarskim.

Podczas spotkania przeprowadzona zostanie również kampania informacyjna „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027”, która ma na celu zapoznanie i przygotowanie podlaskich rolników do pełnego wykorzystania możliwości jakie stwarzają nowe rozwiązania zaplanowane w PS WPR.

Wiedza jaką zdobędą rolnicy podczas konferencji przyczyni się do zwiększenia efektywności i wzrostu wyników ekonomicznych osiąganych w prowadzonych przez nich gospodarstwach.

Termin: 15 lutego 2023 r. godz. 10.00

Miejsce: Dworek w Brzóskach, Brzóski Markowizna 2D, 18-200 Wysokie Mazowieckie

POBIERZ PROGRAM

Zapraszamy do udziału, zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIA

Nabór trwa do 13 lutego 2023 r.

 

źródło i tekst: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie