Po raz kolejny wręczone zostały nagrody w konkursie Agroprzedsiębiorca RP. Gala z tej okazji, jak co roku, stała się świętem wyróżniających się przedstawicieli branży rolniczej.

10 sierpnia 2022 r. odbyła się uroczystość podsumowująca 31. edycję Agroprzedsiębiorca RP. Zgromadzonych gości w Ogrodach Belwederu witali przedstawiciele Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych i Jan Krzysztof Ardanowski, a Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował Sekretarz Stanu Ryszard Bartosik. We wręczaniu nagród uczestniczyli także przedstawiciele partnerów strategicznych konkursu z: KRUS, KOWR i ARiMR, którą reprezentowała Prezes Halina Szymańska.

Wśród gości znaleźli się, oprócz laureatów i ich najbliższych, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych a także organizacji rolniczych. Również w tym roku przyznano honorowe odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”. Rozstrzygnięcie konkursu Agroprzedsiębiorca RP ma swój niepowtarzalny scenariusz i niezwykła atmosferę. Laureaci idąc po nagrody, przechodzą bowiem pod szpalerem z szabel, który tworzą wcześniejsi zwycięzcy. Organizatorzy z dumą podkreślali, że liczba nagrodzonych wciąż rośnie – jest już ich ponad 500.

zdjęcia i źródło: ARiMR