Europejska Sieć Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) zaprasza do udziału w specjalnym czacie na Twitterze. Celem wydarzenia jest tworzenie dialogu i wymiana pomysłów na temat kluczowych kwestii związanych z pracą młodzieży na obszarach wiejskich.

Twitter EU CAP

Spotkanie odbędzie się w ramach prac grupy tematycznej dotyczącej zatrudnienia młodzieży wiejskiej19 maja w godzinach 13:30-14:30.

Poniżej przedstawiamy pytania, które padną podczas dyskusji:

  • Jakie są trzy kluczowe czynniki, które zapewniają młodzieży wysokiej jakości miejsca pracy na europejskich obszarach wiejskich?
  • Czy potrafisz wymienić trzy unikalne możliwości zatrudnienia młodzieży na obszarach wiejskich, które nie istnieją w środowiskach miejskich?
  • Jak pandemia Covid-19 wpłynęła na zatrudnienie młodzieży na obszarach wiejskich w Europie?
  • Jakie są trzy kluczowe umiejętności potrzebne młodym ludziom do prowadzenia udanych przedsiębiorstw na obszarach wiejskich UE?
  • Czy znasz skuteczne programy wspierające zatrudnienie młodzieży wiejskiej w UE?

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w rozmowie, dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Podczas spotkania na twitterze, organizatorzy proszą o używanie hasztagu #RuralYouth, dla ułatwienia śledzenia dyskusji.

źródło i tekst: ksow.pl