Jeśli mieszkasz na wsi lub w małym miasteczku oraz jesteś aktywną działaczką w kole gospodyń wiejskich, z pewnością dbasz o środowisko naturalne i pragniesz zrozumieć, co oznaczają zmiany klimatu oraz skąd się biorą. W trosce o dobro swojej organizacji, chcesz ją rozwijać i promować, a gotowanie to jedna z Twoich największych pasji. W takim razie przyjedź na wyjątkowe wydarzenie:

Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat. 2023

Spotkajmy się w dniach 23–25 maja 2023 roku w Hotelu Novotel Marina w Gdańsku.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza i Pomorska Izba Rolnicza.

SPOTKAJMY SIĘ, BY POROZMAWIAĆ:

 • o prowadzeniu działalności społecznej,
 • o tym, jak budować sieć współpracy,
 • jak każdy z nas może ograniczać zmiany klimatyczne,
 • jak promować KGW w mediach społecznościowych i dać się poznać mieszkańcom regionu

I OCZYWIŚCIE, BY SPRÓBOWAĆ REGIONALNYCH PYSZNOŚCI!

To wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, do inspirujących rozmów, do budowania siły organizacji, do rozwijania umiejętności i pasji.

RÓŻNE, RÓŻNORODNE, WARTOŚCIOWE

Podczas konferencji odbędą się zarówno wykłady, jak i warsztaty, prowadzone przez wysokiej klasy ekspertki i ekspertów.  Każda z uczestniczek i każdy z uczestników weźmie udział w wykładach oraz dwóch warsztatach (z pięciu do wyboru). Program, wraz z informacjami o wykładach, warsztatach i osobach je prowadzących znajduje się w poniżej:


Program


Informacja o wykładach i  warsztatach do wyboru


Tematyka Spotkania jest na tyle szeroka, że każda z Was znajdzie coś wartościowego dla siebie i koła, które reprezentuje. Dlatego zachęcamy do śmiałego i otwartego uczestnictwa w różnych warsztatach, tak by móc wymienić się doświadczeniami.

Pierwszy dzień konferencji to czas na przedstawienie poszczególnych kół. Zapraszamy do pięciominutowej prezentacji własnego koła (można przygotować prezentację multimedialną z maksymalnie pięcioma slajdami). Warto powiedzieć parę słów o swoim kole i posłuchać, jak działają inne. Siłą takich spotkań jest właśnie możliwość wzajemnego inspirowania się!

SKARBY ZAKLĘTE W SZKLE

W ramach konferencji odbędzie się także X edycja konkursu kulinarnego na najlepsze przetwory domowe pod nazwą „Skarby zaklęte w szkle”. Zgłoszone do konkursu przetwory ocenianie będą w trzech kategoriach:

 1. Domowe przetwory z owoców (w tym jagód, borówek, jeżyn, żurawiny itp.)
 2. Domowe przetwory z warzyw (w tym grzybów leśnych)
 3. Domowe przetwory mięsne i rybne

Każde koło może zgłosić do konkursu jeden produkt w każdej z kategorii i wygrać nagrody:

 • pierwsze miejsce: 3 300,00 zł
 • drugie miejsce: 2 700,00 zł
 • trzecie miejsce: 2 200,00 zł
 • wyróżnienie: 1 100,00 zł

Produkty w konkursie może zgłosić jedna osoba z koła. Więcej informacji o zasadach konkursu znaleźć można w regulaminie konkursu.

Koła uczestniczące w konkursie są zobowiązane do zaprezentowania się w trakcie pięciominutowego wystąpienia oraz na ministoiskach. Stoiska można przygotować już pierwszego dnia konferencji od godziny 8:30.


Konferencja rozpocznie się we wtorek 23 maja o godz. 11.00, a zakończy w czwartek 25 maja 2023 roku około godziny 14.30. Miejscem wydarzenia jest Hotel Novotel Marina przy ul. Jelitkowskiej 20 w Gdańsku.

Osoby reprezentujące koła chętne do udziału w konferencji Spotkanie Kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat zapraszamy do rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA KONFERENCJĘ

Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z programem, informacją o wykładach i warsztatach oraz regulaminem konkursu.

Formularz MUSI wypełnić każda osoba, która chce wziąć udział w konferencji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja 2023 roku do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc. Do udziału w konferencji i konkursie zapraszamy osoby reprezentujące koła formalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału konferencji będziemy informować mailowo lub telefonicznie.

W przypadku dużej liczby chętnych:

 • pierwszeństwo mają koła uczestniczące w konkursie,
 • z każdego koła udział wziąć mogą maksymalnie trzy osoby,
 • pierwszeństwo mają uczestniczki i uczestnicy z województw innych niż zgłoszone wcześniej (w konferencji powinny wziąć udział mieszkańcy co najmniej ośmiu województw).
 • Pierwszeństwo mają także członkinie zarejestrowanych Kół Gospodyń Wiejskich.

Zapewniamy także noclegi dla uczestniczek i uczestników z poniedziałku 22 maja na wtorek 23 maja 2023 roku, czyli na dzień przed konferencją. Liczba noclegów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo mają koła z województw położonych najdalej od miejsca konferencji.

Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestnictwa w konferencji, za wyjątkiem dojazdu, który odbywa się na koszt własny.

Szczegółowe informacje o konferencji, można uzyskać pod numerami telefonów:

 • 22 274 23 37
 • 22 274 23 38

źródło i tekst: https://ksow.pl