Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. „Organizowanie i funkcjonowanie krótkich łańcuchów dostaw żywności – krótkie łańcuchy dostaw żywności metodą rozwijania lokalnych rynków dla żywności produkowanej lokalnie”.
Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego i izbach rolniczych oraz doradców prywatnych, w szczególności zajmujących się zagadnieniami rozwoju krótkich łańcuchów dostaw żywności i wspierających mieszkańców wsi w podejmowaniu działalności w tym zakresie.
Szkolenie odbędzie się 16.05.2023 – 14.07.2023 r. na platformie e-learningowej CDR
Szkolenie składa się z sześciu modułów edukacyjnych:
- Moduł 1: Podstawy organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności — na czym polega krótki łańcuch dostaw żywności.
- Moduł 2. Animacja krótkich łańcuchów dostaw żywności — krótki łańcuch dostaw jako przedsięwzięcie partnerskie.
- Moduł 3. Aspekty prawne krótkich łańcuchów dostaw żywności — podstawy prawne oraz możliwości współpracy z regulatorami.
- Moduł 4. Biznesplan krótkiego łańcucha dostaw żywności — jak przygotować rynkowe przedsięwzięcie krótkiego łańcucha dostaw żywności.
- Moduł 5. Rynkowa konkurencja krótkich łańcuchów dostaw żywności — organizowanie i promowanie sprzedaży w celu zwiększenia skali oddziaływania.
- Moduł 6. Oddziaływanie krótkich łańcuchów dostaw żywności — jak ocenić i monitorować przedsięwzięcie krótkiego łańcucha dostaw żywności.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu tworzenia i rozwijania krótkich łańcuchów dostaw żywności (KŁŻ). Uczestnik szkolenia po zakończeniu szkolenia będzie potrafił:
- zrozumieć na czy polegają krótkie łańcuchy dostaw żywności i dlaczego stanowią priorytet dla rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce;
- zaprojektować i zainicjować przedsięwzięcie krótkiego łańcucha dostaw żywności
w swoim regionie; - przeanalizować jaką rolę może najskuteczniej pełnić w rozwijaniu krótkich łańcuchów dostaw żywności jako przedsięwzięciach partnerskich;
- zrozumieć jak może pomóc innym lepiej pełnić swoją rolę w budowaniu lokalnego rynku dla żywności produkowanej lokalnie;
- zrozumieć jak pozyskać partnerów oraz inspiracje, pomoc i wsparcie;
- ocenić skuteczność biznesową przedsięwzięcia krótkiego łańcucha dostaw żywności oraz jego oddziaływania na rozwój rolnictwa i terenów wiejskich.
Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 16.06.2023 roku.
Rejestracja poprzez platformę e-CDR
Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego — co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.
Osoby do kontaktu:
- W sprawach merytorycznych:
- Klaudia Kieljan – DROW, tel. 12 424 05 13, e-mail: k.kieljan@cdr.gov.pl
- W sprawach organizacji i rekrutacji:
- Magdalena Hojniak – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 24, e-mail: m.hojniak@cdr.gov.pl
- W sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
- Bartłomiej Mitka – ZPiW, tel. 12 424 05 40, e-mail: b.mitka@cdr.gov.pl
- Krzysztof Kucia – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: k.kucia@cdr.gov.pl
źródło i tekst: ksow.pl