Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 9.08 – 29.09.2023 r.  organizuje szkolenie e-learningowe pt.: „Ziołowe inspiracje dla rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich,  przedstawiciele nauki i organizacji pozarządowych.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy mieszkańców wsi, w tym w szczególności kobiet wiejskich  dotyczącej wykorzystania ziół, jako trampoliny do rozwoju obszarów wiejskich, w tym m.in. działalności gospodarczej oraz zastosowania roślin zielarskich w gospodarstwie domowym tj.:

  • przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu zastosowania ziół w domowych kuracjach leczniczych, w kuchni oraz w kosmetyce,
  • edukacja w kwestii właściwości leczniczych i kosmetycznych wybranych ziół i przypraw,
  • propagowanie wiedzy o najcenniejszych roślinach leczniczych występujących w Polsce, szczególnie na obszarach wiejskich,
  • przekazanie uczestnikom tego, w jaki sposób samodzielnie przygotować ziołowe specyfiki na różne dolegliwości, kosmetyki naturalne oraz kuchenne specjały z zastosowaniem roślin leczniczych.

Autorem szkolenia jest Zbigniew Tomasz Nowak – znawca roślin leczniczych, od ponad 30 lat popularyzator wiedzy z zakresu ziołolecznictwa, apiterapii i zdrowej diety. Autor ponad 70 książek (w tym wielu bestsellerów), przeszło 1500 artykułów prasowych i kilkuset audycji radiowych o tej tematyce. Ekspert w popularnym programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2. Uhonorowany prestiżowym odznaczeniem „Zasłużonemu – Polski Towarzystwo Lekarskie” przyznawanym wybitnym osobowościom działającym na rzecz medycyny.

Niniejsze szkolenie dedykowane mieszkańcom wsi, w szczególności gospodyniom wiejskim, które chcą zdobyć wiedzę na temat wykorzystania roślin leczniczych w gospodarstwie domowym. Dzięki szkoleniu, uczestnicy poznają właściwości najcenniejszych ziół występujących w Polsce, a także dowiedzą się jak przygotować z nich ziołowe specyfiki zarówno dla zdrowia, jak i urody. W tematycznych rozdziałach, uczestnik znajdzie m.in. przepisy na ziołowe mieszanki, herbatki, potrawy z dodatkiem ziół oraz kosmetyki naturalne, które będzie mógł samodzielnie przygotować w domu.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Zioła i ich zastosowania w gospodarstwie domowym” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023 i jest pierwszym z 5 szkoleń opracowanych w ramach tej operacji. Każdy kurs jest opatrzony filmem edukacyjnym.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 15.09.2023 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego – co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

Osoby do kontaktu:

  • w sprawach merytorycznych:
  • w sprawach organizacji i rekrutacji:
  • w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:

W załączeniu:

– Harmonogram szkolenia

 

źródło i tekst: https://www.cdr.gov.pl