W najbliższą niedzielę na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie na gości w każdym wieku będzie czekać, oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo atrakcji. Piknik Poznaj Dobrą Żywność odbędzie się 18 czerwca w godzinach 11:00–18:00.

Święto polskiej żywności

Podczas pikniku ponad 100 wystawców zaprezentuje produkty spożywcze wysokiej jakości, potwierdzonej znakami jakości i uczestnictwem w systemach jakości żywności.

Prezentacje produktów, degustacje, konkursy czy warsztaty kulinarne to tylko niektóre przyjemności, które zaoferują gościom wystawcy. Będzie można skosztować m.in. produktów mięsnych, mlecznych, warzywnych i owocowych, soków, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

Inne atrakcje

W programie pikniku znajduje się pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. W strefie muzeum będzie można zdobyć wiedzę m.in. o obrzędach i tradycjach ludowych, a na stoiskach instytucji branżowych – doszkolić się w zakresie zasad zdrowego odżywiania czy bezpieczeństwa i jakości żywności.

Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo gier, warsztatów i zabaw tematycznych, np. zabawy z animatorami, zawody Hobby Horse, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy czy kreatywne zajęcia plastyczne jak plecenie wianków z kwiatów. Nie zabraknie też dmuchanego zamku, dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni czy suchego basenu z piłeczkami.

Specjalnym wydarzeniem pikniku będzie gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło i tekst: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi