W ostatni weekend czerwca w ramach najważniejszego wydarzenia w sektorze rolno-handlowym odbyła się XVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz IX Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych w Szepietowie. Największe w północno-wschodniej Polsce targi rolnicze organizowane pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta PFHBiPM cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i zwiedzających.

Podczas wydarzenia swój dorobek hodowlany zaprezentowało wielu wystawców.  Kilkaset najlepszych zwierząt gospodarskich, bydło mleczne – które stanowiło najliczniejszą grupę. Bydło mięsne,  konie, owce, króliki – te wszystkie zwierzęta mogliśmy podziwiać podczas najważniejszego i niewątpliwie cieszącego się co raz większą popularnością wydarzenia.

W wystawie wzięli udział mieszkańcy obszarów wiejskich z całej Polski, rolnicy, producenci maszyn rolniczych, firmy działające na rzecz sektora rolnego oraz doradcy i przedstawiciele instytucji wspierających rolnictwo.

Dwudniowe wydarzenie to święto podlaskich hodowców, podczas którego zaprezentowano  nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i innowacyjne technologie w zakresie prowadzenia gospodarstw rolnych i branży agro. Tegoroczna wystawa jest idealnym miejscem do przedstawienia dynamicznego rozwoju obszarów wiejskich. Zainteresowani zwiedzali tereny wystawowe i pola, gdzie dzięki internetowej mapie POLA 3D PODR Szepietowo mieli możliwość porównać wszystkie uprawy i ich odmiany oraz zapoznać się z nawożeniem i ochroną roślin na polach doświadczalnych. Ostatni weekend czerwca to również Dni z Doradztwem Rolniczym, podczas których producenci rolni mogli skorzystać z porad specjalistów branżowych, wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty.

źródło: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

fot. Wioletta Cieszkowska, Krzysztof Kuteszko, Katarzyna Olszewska